Ole Christian Øen

Ole Christian Øen er en erfaren regissør med bakgrunn fra både teater, radio og TV, og har jobbet i Norge, Sverige og Storbritannia. Han er nettopp kommet tilbake fra Nordland teater, der han har jobbet som regissør denne våren. Ole Christian har også nettopp vært i London og jobbet med en musikal som skal turnere UK i 2025. De siste årene har han også satt opp spel, revyer og teaterstykker over hele landet.

Han er en ettertraktet kursholder, og har undervist både amatører og profesjonelle, og jobbet med presentasjonsmetoder for folk i ulike yrkesgrupper.

Ole Christian øen bygget opp Norges ledende humorutdanning på Ringerike Folkehøgskole, og har hatt mesterklasser i regi, Shakespeare, Radioteater, Skuespillerteknikk, revyspill, farser og mye annet.

Han er også stemmepedagog, og er opptatt av hvordan stemme kan brukes som grunnleggende teknikk for alt karakterarbeid.