Teaterdagene 2005

Galgærne tekster – revyens skjelett

Holdt av: 

Hvordan få kjøtt på beina?

Kurset tar for seg skriveprosessen fra idé til framføring av den ferdige tekst. Du vil lære noen nyttige skrivetips, samt ha fokus på hva som påvirker din egen skriveprosess.

Temaer: – Hva gjør meg kreativ? Oppbyggingen av en sketsj, plassering og valg av ord i sketsjen, klisjeer og ordspill, dialogen og monologen, sangtekster, scenen – mot eller medspiller? Kurset vil for øvrig ha innslag av ”learning by doing”, det betyr at kursdeltagerne vil få korte skriveoppgaver under kurset.

Ta med penn, papir og usensurert fantasi!

Sted: Lillehammer
Dato: 18.-20. september 2026
Varighet: 12 timer
Oppstart: Fredag 18.9 klokken 18:00
Pris: kr 1900 medlem NATF eller NU/Kr 2100 ikke medlem NATF eller NU

 

Earlybird

Melder du deg på kurs innen 1.juli 2026 kan du få -10% rabatt!

Rabattkode: EB26

Kursavgiften dekker i tillegg til ditt kurs lunsj lørdag og søndag, og
inngang på alle forestillinger. 

Earlybird

Melder du deg på kurs innen 1. juli 2026 kan du få -10% rabatt!

Rabattkode: EB26 

Rune Flodstrøm er frilansskribent og gestaltterapeut. Han har i en årrekke vært fast tekstleverandør til radioprogrammet ”Hallo i uken”, husdikter for AS Dameteater & Søn, skrevet for Lillehammerrevyen, satireprogrammet ”Egentlig”, samt skrevet og framført kåserier i NRK og P4.